Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Téma: Leasing x uver

Skrble
    Datum registrace
    27.03.2015

Leasing x uver

Ahoj, nvm kam jsem to měl zařadit :/ tak snad nevadí. Přemýšlím nad koupí auta, zvažuji leasing nebo úvěr, nvm co zvolit. Máte někdo s nějakou společností dobré zkušenosti? Kdo pomůže a doporučí vhodné financovaní? Na koho se doporučujete obrátit?
    Budu velmi rád, kdyby tu byl někdo se svou zkušenosti a mohl doporučit a i naopak nedoporučit někoho.
    Díky

Administrátor Avatar uživatele Petr N.
    Datum registrace
    21.12.2012
    Ahoj, na toto téma máme na Skrblíkovi článek: http://www.skrblik.cz/auto/nakup-nov...ancovani-auta/

Skrble
    Datum registrace
    21.04.2015
    Moc díky za odkaz ten se mi zrovna také hodí.

Skrble
    Datum registrace
    30.01.2016
    Já bych doporučil spíš leasing. Ani bych asi už jinak auto nekupoval. Takže bych ani nekupoval auto někde, kde ti leasing nenabídnou . Když koupíš rok dva staré, dovoz odněkud z Německa, dáš do toho řekněme 250tis., tak to máš za pár splacené - a nebo to zas přeprodáš a neřešíš. Já kupoval u brna u dovozce auto-story, vede to tam Agáta Vaicová, do pohody na domluvu

Skrble
    Datum registrace
    16.11.2014
    Také záleží jestli auto kupuješ do obchodního majetku (repektive jestli ho budeš využívat k podnikání).
    1. Pokud máš úvěr tak auto můžeš odpisovat (případně pozastavit odpisování). Pokud máš leasing tak splátky přerušit nemůžeš a protože splátka vstupuje do nákladů a snižuje základ daně. Má to vliv na případnou daňovou optimalizaci.
    2. Rozdíl je v odpočtu DPH když auto koupíš na úvěr dostaneš celé DPH do jednoho měsíce. Při leasingu vstupuje každý měsíc do DPH. U úvěru si vylepšíš cash flow.

Pokud kupuješ auto na sebe jako fyzickou osobu tak tuhle úvahu vůbec řešit nemusíš

Stejně jako říká Pjot, záleží jestli chceš auto pro soukromé účely nebo na firmu. Já potřeboval auto pro sebe, tak jsem využil rovnou společnosti, která nabízí i financování - výše zmíněné auto-story z Brna, pomocí financování Home Credit a zatím běží vše jak má.

Pravidla přispívání